Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

13 października 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im.11 Listopada 1918 r. w Gołoszach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. wójt Gminy Błędów- Mirosław Jakubczak, przewodnicząca Rady Rodziców- p. Hanna Kłos, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, uczniowie klas I-VIII i dzieci z oddziału przedszkolnego. Dyrektor szkoły p. Agnieszka Sikorska powitała wszystkich zebranych. Pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki dotyczące znajomości zasad ruchu drogowego i wiedzy o Polsce. Następnie w pięknych biretach na głowach i pamiątkowych odznakach w podniosłej atmosferze z udziałem sztandaru ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Następnie razem z przewodniczącą Rady Rodziców oraz wychowawczynią wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, książki oraz kolorowe kuferki wypełnione słodyczami. O młodszych kolegach i koleżankach pamiętali także uczniowie z klasy VIII, którzy także obdarowali uczniów klasy pierwszej drobnymi prezencikami.
Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do sali, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców. Wszyscy goście, dyrektor szkoły, rodzice , uczniowie oraz wychowawczyni usiedli do wspólnego poczęstunku. Wychowawczyni składa ogromne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji i uroczystości.
ego dnia również, w naszej szkole obchodzono święto, popularnie nazywane Dniem Nauczyciela. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiązankę życzeń, piosenek oraz słodkie upominki dla swoich pedagogów. Ciepłe słowa i podziękowania padły również z ust pani Dyrektor Agnieszki Sikorskiej i Hanny Kłos- Przewodniczącej Rady Rodziców. Jesteśmy pewni, że moc tych życzeń dostarczy nam sił i zapału do pracy na cały rok szkolny.