Ślubowanie Pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole dwie uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie naszych pierwszoklasistów. Dyrektor Agnieszka Sikorska powitała całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości: Mirosława Jakubczaka- Wójta Gminy Błędów, ks. Leszka Brulińskiego, panie Annę Górecką i Annę Pietrzak- przedstawicielki Rady Rodziców i oczywiście Rodziców pierwszej klasy. Następnie złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi, podziękowała za ich pracę i wręczyła Nagrody Dyrektora. Dziękowali także rodzice składając na ręce pani Dyrektor kosz ze słodkościami. Do życzeń przyłączyli się także uczniowie Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali dla nauczycieli krótki występ artystyczny oraz własnoręcznie wykonane podarunki. Nie zabrakło ciepłych słów od Pana Wójta, za które serdecznie dziękujemy!

Potem na scenę wkroczyli uczniowie pierwszej klasy. Niestety okazało się, że zła czarownica porwała panią Dyrektor, a dobre duszki podpowiedziały pierwszakom, że tylko grzeczne i mądre dzieci mogą uratować Dyrekcję naszej szkoły. Dzieci bez wahania przystąpiły do zadań, zaśpiewały piosenki, zatańczyły, zagrały na instrumentach, rozpoznały bez problemu dary jesieni, wykazały się wiedzą o Polsce, znajomością ruchu drogowego, talentem plastycznym oraz wytrwałością, pijąc sok z cytryny razem ze swoją wychowawczynią p. Katarzyną Jankowską. Na szczęście udało się zdobyć wszystkie promyki słońca przyniesione przez ptaka i lodowy krąg, w którym zamknięta była Pani Dyrektor, roztopił się. Dzieci udowodniły, że zasługują na włączenie do braci szkolnej i ślubowania nadszedł czas.

Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn. Następnie uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki i szanować dobre imię naszej placówki. Po przyrzeczeniu Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania, zwróciła się w ciepłych słowach do dzieci oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy, książeczki i magiczne ołówki z łakociami. Pierwszoklasistów powitali prezentami także ósmoklasiści. Dziękujemy również Panu Wójtowi za upominek dla klasy pierwszej.

Wdzięczni uczniowie pierwszej klasy i ich rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.

Witamy gorąco naszych nowych uczniów: Ewę Fatkowską, Maję Gnatowską, Mikołaja Gnatowskiego, Franciszka Górskiego, Wojciecha Kołacza, Jakuba Krzemińskiego, Dianę Maciak i Zuzannę Wojtczak. Gratulujemy i życzymy powodzenia!