Rozkład autobusów

Dofinansowanie gminnego transportu publicznego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej

Od 01 września 2022r. można korzystać z gminnego transportu publicznego!

Gmina Błędów, jako Organizator publicznego transportu zbiorowego, pozyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej 89 325,30 zł. Dopłatą zostaną objęte linie komunikacyjne funkcjonujące na terenie gminy, którymi realizowany jest również obowiązek dowozu dzieci i młodzieży do przedszkola i szkół podstawowych.

 Określona  została sieć komunikacyjna, na której planowane jest wykonywanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Błędów w gminnych przewozach pasażerskich.

 Sieć będzie składać się z następujących linii komunikacyjnych:

a) Wilków- Łaszczyn- Wilków (miejscowości, w których będą zlokalizowane przystanki: Wilków, Annopol, Bolesławiec Leśny, Łaszczyn, Jadwigów, Wilcze Średnie, Czesławin),

b) Błędów- Dańków- Błędów ( miejscowości, w których zlokalizowane będą przystanki: Błędów, Oleśnik, Wólka Dańkowska, Dańków, Pelinów, Wilhelmów, Roztworów, Bielany, Ignaców, Huta Błędowska, Katarzynów, Kazimierki, Borzęcin, Gołosze, Ignaców, Grzywacz ),

c) Błędów- Roztworów- Błędów (miejscowości, w których zlokalizowane będą przystanki: Błędów, Bielany, Roztworów, Wólka Dańkowska, Oleśnik, Dańków, Pelinów, Wilhelmów, Gołosze, Kazimierki, Borzęcin, Katarzynów, Huta Błędowska, Ignaców- Grzywacz),

d) Błędów- Głudna- Błędów (miejscowości, w których zlokalizowane będą przystanki: Błędów, Trzylatków Duży, Głudna, Cesinów-Las, Lipie, Ziemięcin, Wilkonice, Kacperówka, Zalesie, Jakubów, Wilcze Średnie, Bronisławów, Machnatka Parcela, Machnatka, Tomczyce, Wólka Kurdybanowska. Załuski),

e) Błędów- Załuski- Błędów (miejscowości, w których zlokalizowane będą przystanki: Błędów, Wólka Kurdybanowska, Załuski, Tomczyce, Trzylatków Duży, Lipie, Głudna, Cesinów-Las, Machnatka, Machnatka Parcela, Bronisławów, Zalesie, Jakubów, Wilcze Średnie, Kacperówka, Wilkonice, Ziemięcin).

Umowa na dofinansowanie przewozów obowiązuje od  dnia 01 września 2022r. do dnia 31 grudnia 2022r. i  może zostać przedłużona po uzyskaniu dotacji na dalszy okres.

Rozkłady jazdy autobusów załączamy poniżej: