Święto Patrona Szkoły

19 listopada 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona połączone ze 103. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali program słowno- muzyczny zadedykowany Ojczyźnie oraz wszystkim Polakom, którym dzisiaj zawdzięczamy wolność. Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn państwowy. Następnie dyrektor szkoły, Pani Agnieszka Sikorska, powitała wszystkich obecnych i zaprosiła na występ uczniów. Wśród przybyłych gości był wójt Gminy Błędów Pan Mirosław Jakubczak, sekretarz Gminy Błędów Pan Jacek Adamski, przyjaciel szkoły Pan Włodzimierz Malczewski wraz z małżonką oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Górecka. Niestety w tym roku musieliśmy świętować Dzień Patrona w mniejszym gronie ze względu na sytuację epidemiologiczną. Ważnym i doniosłym punktem uroczystości było wygłoszenie Apelu Pamięci przez przybyłego na uroczystość żołnierza, kaprala Huberta Jabłońskiego. Recytowane przez uczniów wiersze o Ojczyźnie wzbogacono piękną muzyką, która wpłynęła na wyjątkowy nastrój i emocje. Punktem kulminacyjnym występu był taniec naszych uczennic z szarfami w barwach narodowych. Występ uczniów dostarczył widzom wielu wzruszeń i skłonił do refleksji. Podczas uroczystości podano też wyniki gminnego konkursu „Gdy myślę, Polska- Orzeł Biały- nasza duma”. Głównym sponsorem konkursu był Urząd Gminy Błędów. Panu Wójtowi dziękujemy za przekazanie nagród. Po oficjalnej części Pani dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców klasy VII.