Dzień Życzliwości

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

W naszej szkole w dniu 23 listopada odbył się apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski, na którym została wyświetlona prezentacja o Dniu Życzliwości i Pozdrowień oraz dwa filmy promujące bycie życzliwym. Po przedstawionej prelekcji uczniowie samodzielnie określali co to znaczy być życzliwym, a następnie swoje wypowiedzi umieścili na wspólnie przygotowanym Drzewie Życzliwości. Każdy uczestnik apelu otrzymał order życzliwości oraz słodki upominek. To był wyjątkowy i bardzo pouczający apel dla wszystkich uczestników.