Wycieczka rowerowa

10 czerwca 2024 r. uczniowie z klasy piątej, szóstej i ósmej pod opieką pani Bogusławy Woźniak, pani Agaty Góreckiej i Pani Joanny Maciak udali się na wycieczkę rowerową.Celem tego wyjazdu było: zapoznanie z pracą w piekarni, obserwacja walorów najbliższej okolicy, integracja uczniów, doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej oraz wskazanie uczniom różnych możliwości aktywnego spędzania czasu.Trasa wycieczki liczyła około 30 kilometrów i wiodła przez okoliczne wsie. Podziwialiśmy rozciągające się przed nami malownicze widoki.W Wilkowie Państwo Gołuchowie przywitali nas bardzo serdecznie. Pan Jacek ciekawie opowiedział o każdym etapie produkcji chleba, bułek, rogali. Pokazał maszyny potrzebne do wyrobu pieczywa i odpowiedział na wiele pytań. Bardzo dziękujemy za interesującą lekcję i smaczny poczęstunek.Obiad z wielkim apetytem zjedliśmy w Błędowie. Następnie odwiedziliśmy Agrostawy. Tam młodzież spacerowała po parku, odpoczywała i obserwowała zwierzęta.W powrotnej drodze skorzystaliśmy z zaproszenia pani Anny Długowskiej, która zaprosiła nas do sadu czereśniowego. Po pysznym deserze wróciliśmy do szkoły.Wycieczka była ciekawa, udana i dostarczyła wszystkim wiele miłych wrażeń. Uczniowie byli trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.