Żyj zdrowo! – wykład

W naszej szkole odbył się wykład psychoedukacyjny przeprowadzony przez psychologa szkolnego związany z tematyką zdrowego stylu życia i zaburzeń odżywiania. Uczniowie klas 4-8 zostali wprowadzeni w podstawowe zagadnienia dotyczące tych tematów i otrzymali wskazówki w jaki sposób można zminimalizować szansę zachorowania na te ciężkie jednostki chorobowe. Zdobycie wiedzy z tego obszaru we wczesnym wieku i z dobrego źródła (w celu dodatkowej weryfikacji wykład powstał w konsultacji z dietetykiem) jest kluczowe do budowania większej świadomości społecznej na temat zaburzeń odżywiania, które z roku na rok dotykają coraz młodsze osoby. Mamy nadzieję, że z tą nową wiedzą nasza młodzież będzie lepiej przygotowana do konfrontacji z tym trudnym aspektem otaczającej nas rzeczywistości.