Kolędujemy z Babcią i Dziadkiem

Piękny zwyczaj kolędowania sprawia, że magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia przedłuża się, dotykając innej ważnej daty w kalendarzu – Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji w środę 31 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość na którą licznie przybyły Babcie i towarzyszący im Dziadkowie. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Agnieszka Sikorska, która serdecznie powitała licznie przybyłych gości i złożyła życzenia zdrowia i długich lat życia upływających w radości i miłości ze strony wnucząt. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Błędów Pan Mirosław Jakubczak, który życzył Dziadkom wszelkiej pomyślności, zadowolenia, miłości ze strony wnucząt, Sekretarz Gminy Błędów Pan Jacek Adamski oraz Radny Pan Andrzej Kępka. Czas co prawda był już poświąteczny, jednak uczniowie klas IV-VIII postanowili ponownie przywołać bożonarodzeniową atmosferę i przygotowali uroczystość pod hasłem: „Kolędujemy z Babcią i Dziadkiem”. Piękno tkwiące w polskim zwyczaju kolędowania chcieliśmy w tym dniu przeżyć z naszymi honorowymi gośćmi. Przez wspólne kolędowanie pragnęliśmy też wyrazić wdzięczność Babciom i Dziadkom za podtrzymywanie i pielęgnowanie polskich tradycji. To przecież Babcie i Dziadkowie zawsze stoją na straży tego, co w naszych obyczajach piękne, i wartości te przekazują młodemu pokoleniu tak prosto, z miłością, z serca do serca. Po jasełkach swoje występy zaprezentowali uczniowie klas I-III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego wspierane przez swoje wychowawczynie. Wnuczęta poprzez wiersze, piosenki i tańce pragnęli wyrazić jak najwięcej dziecięcej miłości do Babć i Dziadków. Po części artystycznej wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom upominki. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, w którego przygotowanie zaangażowało się wielu Rodziców uczniów, którzy upiekli smaczne ciasta i czuwali nad tym, aby ugościć wszystkich zaproszonych. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło oraz życzymy im zdrowia oraz długich lat życia.