Europejski Dzień Języków w naszej szkole

26 września w całej Europie obchodzone jest międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy – Europejski Dzień Języków Obcych. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy i zachęcić do ich nauki. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów otwartości i tolerancji wobec innych kultur, różnorodności językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego dnia. Do lekcji otwartej pt. “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” włączyła się cała społeczność szkolna. Uczniowie mieli za zadanie m.in. rozpoznać kraj widząc jego flagę oraz mogli wysłuchać piosenki z filmu „Pocahontas” zaśpiewanej w różnych językach. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie poznali znaczenie języków obcych w Europie. W szkole panowała atmosfera nauki i dobrej zabawy.

Wydarzenie przygotowali nauczyciele języków obcych.