Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Błędów

11 listopada 2022r. Poczet Sztandarowy, dyrektor szkoły, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz uczniowie PSP im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach wzięli czynny udział w gminnych obchodach 104 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość patriotyczna rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Józefa w Błędowie. Następnie przy dźwiękach wspólnie odśpiewanego hymnu narodowego została wciągnięta na maszt flaga państwowa. Z kolei głos zabrał Wójt Gminy Błędów. W swoim wystąpieniu przedstawił trudną drogę Polski do wolności oraz podkreślił, że “niepodległość nie jest dana raz na zawsze”. W tak ważnym dla społeczności lokalnej dniu rekonstruktor Marszałka Józefa Piłsudskiego odczytał Apel Poległych z terenu gminy Błędów. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele władz gminnych, instytucji oświatowych, strażacy oraz członkowie PSL złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci. Zapalono także znicze Niepodległości. Wójt Gminy Błędów- Mirosław Jakubczak- podziękował wszystkim zebranym za udział w tak ważnym dla Polaków dniu Niepodległości Polski.