Wyjście na parafialny cmentarz

„Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki dzień jest 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.” W dniu 26 X 2022r. tuż przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie z klasy V wraz z nauczycielami w ramach akcji „SZKOŁA PAMIĘTA” wybrali się na cmentarz w Błędowie, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nieznanych żołnierzy, poległych w powstaniach, nauczycieli oraz zasłużonych dla naszej szkoły. Przed bramą cmentarza na uczniów czekał lokalny patriota pan Włodzimierz Malczewski, który towarzyszył nam podczas odwiedzania nagrobków i przekazywał dzieciom historię o poległych. Uczniowie z podziwem słuchali Pana Włodzimierza, a także chętnie zajęli się sprzątaniem zaśmieconych suchymi liśćmi pomników i plewieniem chwastów.Celem akcji było oddanie hołdu i zachowanie w pamięci tych, których już z nami nie ma. Z szacunku do miejsca i tradycji wszyscy podczas pobytu na cmentarzu zachowywali się bardzo grzecznie i spokojnie. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Włodzimierzowi za poświęcony nam czas i wspaniałą żywą lekcję historii.Życie ma swój początek i swój koniec i tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…

Opiekunowie: Małgorzata Maniak, Marta Płatos-Włoskowicz