Akcja MEiN #RazemNaŚwięta.

🎅🎄🍰W tym roku wzięliśmy udział w akcji MEiN #RazemNaŚwięta. Głównym celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Dlatego też w naszej szkole zorganizowaliśmy: „Kiermasz ciast dla Andzi Kocik” i akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.Dnia 10.12.2021r. w szkole odbył się charytatywny kiermasz ciast. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na pomoc Angelice Kocik, zmagającej się z chorobą nowotworową. Wszystkie wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Na przerwach międzylekcyjnych uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu sprzedawali ciasta, ciasteczka i smakołyki. Słodkości kupowali uczniowie, dzieci z przedszkola, nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz przyjaciele naszej szkoły. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w prace związane z wypiekami. Wynik zbiórki to 4739 złotych, pieniążki zostały przekazane rodzicom chorej dziewczynki. Jak co roku w naszej szkole została również zorganizowana akcja charytatywna “I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Dzięki otwartości naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się zebrać produkty na świąteczne prezenty dla rodzin z gminy Błędów objętych opieką Caritas. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcje!