” Dzień Kulinarnych Mocniaków”

14.12.23r,uczniowie klasy 2 świętowali” Dzień Kulinarnych Mocniaków”. Na zajęcia kulinarne zostały zaproszone panie z KGW w Wilhelmowie ,,Wilhelmowska Kraina”. Uczniowie przygotowali warzywa i owoce na sok owocowo – warzywny , który zrobili wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Przedstawicielki KGW przygotowały danie z lat swojego dzieciństwa- “pyzy”, oraz danie współczesne – nuggetsy. Podczas spotkania odbyła się degustacja przygotowanych potraw i soku, a członkinie KGW opowiadały jakie były serwowane potrawy w czasie ich dzieciństwa. Kilka dni wcześniej uczniowie przygotowali plakat przedstawiający talerz zdrowego żywienia, który był częścią dekoracji wydarzenia. W czasie małego przyjęcia odbyła się zabawa “Zaczarowany koszyk”. Uczestnicy opowiadali o wylosowanych produktach i zachęcali do zdrowego odżywiania się. Celem spotkania było wzmacnianie dialogu międzypokoleniowego, wspaniała praca i zabawa, a także budzenie świadomości zasad zdrowego odżywiania.