XL Mały Konkurs Recytatorski – etap gminny

📚📖XL Mały Konkurs Recytatorski – etap gminny📖📚

20 marca 2023r. w PSP im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach odbył się etap gminny XL Małego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 21 uczestników z oddziałów przedszkolnych (5) i szkół podstawowych z terenu gminy Błędów (16). Wszystkich uczestników wraz z ich opiekunami powitała dyrektor szkoły – Agnieszka Sikorska, życząc recytatorom powodzenia, a jury miłych doznań estetycznych. Zgodnie z założeniami organizacyjnymi konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych.

Oddziały przedszkolne:

I miejsce – Nikola Cupryjak -Gołosze

II miejsce – Zofia Pietrzak – Gołosze

Wyróżnienie – Adrian Kozioł – Lipie

Szkoły podstawowe kl. I-VIII:

I miejsce – Zuzanna Nowocień -Wilków, Maja Pruszyńska – Gołosze, Karol Kopeć- Błędów;

II miejsce – Wiktoria Bachowicz – Lipie, Natalia Pietrzak – Gołosze, Franciszek Górski – Gołosze;

Wyróżnienia:- Karolina Wyderka- Błędów, Kamil Legucki -Lipie.

Zgodnie z regulaminem osoby, które zdobyły I miejsca, będą reprezentować gminę i macierzyste szkoły w eliminacjach powiatowych. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Według opinii członków Komisji wszyscy recytatorzy prezentowali bardzo wysoki poziom wrażliwości językowej, zatem każdy z nich mógł czuć się zwycięzcą. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodkości, zdobywcy II miejsc nagrody książkowe, natomiast laureaci zostali obdarowani nagrodami w postaci bonów upominkowych do sklepu Empik. Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Błędów, które z przyjemnością wręczyła dyrektor szkoły – Agnieszka Sikorska. Konkurs przebiegał w sympatycznej i „słodkiej” atmosferze – nie zabrakło łakoci przygotowanych przez Rodziców szkoły w Gołoszach. Dyrektor szkoły składa Wójtowi Gminy Błędów- Panu Mirosławowi Jakubczakowi – serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród, opiekunom uczniów za przygotowanie ich do konkursu oraz rodzicom za zorganizowanie poczęstunku.