Europejski Dzień Języków

🇪🇺Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.🇪🇺 Nasza szkoła również włączyła się w jego obchody. Uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego p. Katarzyny Pietruchy przygotowali plakaty na temat ciekawych miejsc w Europie, które zaprezentowali w trakcie apelu. Część uczniów przygotowała smakołyki związane z wybranymi przez siebie krajami. Idea tego święta służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek- do nauki języków obcych. Celem święta są przede wszystkim:•ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków obcych;•propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;• propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.🇪🇺