Projekt “Zbieramto w szkole”

Projekt “Zbieramto w szkole” zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody.Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywny. W naszych domach znajduje się wiele niepotrzebnych rzeczy, które mogą jeszcze być wykorzystane w bardzo dobrym celu. Okażmy serce, dołączmy do ogólnoświatowej akcji. Zbiórkę w naszej szkole rozpoczynamy od 5 maja 2021 r. Przedmioty należy przynieść do szkoły. Więcej o akcji można przeczytać pod adresem: https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/Celem edukacyjnym Projektu jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów szkół i przedszkoli. Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy – księży sercanów pracujących w Afryce i Azji.Cele Projektu realizowane są poprzez akcje zbiórek:a) srebrnej i złotej biżuterii (złom) – „Srebro na wagę złota”b) zbiórka bilonu oraz banknotów pieniędzy z całego świata, zarówno aktualnie używanych jak i wycofanych z obiegu – „Dobre monety”c) elektrośmieci: telefonów komórkowych, baterii – “Zbieraj i wspieraj”.d) puszek aluminiowych – “Puszka dla maluszka”.e) znaczków pocztowych – nowych i używane (używane należy wyciąć z zachowaniem 1 cm marginesu).f) zegarków tarczowych (nie zbieramy zegarków ściennych i typu “budzik).g) klocków LEGO – tylko oryginalne klocki firmy Lego (pojedyńcze, niekompletne i kompletne zestawy).Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych. I po trzecie projekt zawiera w sobie też program partnerski. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia. Liczymy na waszą pomoc. Za akcję odpowiedzialne są: Bogusława Woźniak i Małgorzata Maniak.