Wycieczki szkolne 2018/2019

Promienista Piesza Pielgrzymka Szkół do Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Szczukach.

20 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy podjęli trud pieszej pielgrzymki do sanktuarium w Szczukach. Celem pątników było: włączenie się w Promienistą Pielgrzymkę Szkół, uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczczenie patrona dzieci i młodzieży świętego Stanisława Kostki. O 9:30 spod szkoły 47 uczniów z klas I – VIII z nauczycielami oraz przedszkolaki z opiekunami ze śpiewem wyruszyło w drogę. W Szczukach cała społeczność została bardzo serdecznie przywitana przez gospodarza parafii księdza Zdzisława Madzio. Następnie o 11:00 wraz z pątnikami z innych szkół ( z Lubani, Sadkowic, Kłopoczyna, Trębaczewa, Chodnowa, Starej Wsi) wzięliśmy udział w koncelebrowanej uroczystej Mszy świętej. W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii została przybliżona postać świętego Maksymiliana Marii Kolbe i świętego Stanisława Kostki. Proboszcz parafii w Szczukach nawiązał również do 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po zakończonej Mszy świętej, odprawionej w intencji pielgrzymów, miejscowy proboszcz zaprosił wszystkich na obfity słodki poczęstunek, po którym udaliśmy się do przykościelnego sklepiku po pamiątki a następnie na Szczucką Kalwarię.
Organizacją pielgrzymki zajęła się pani Bogusława Woźniak.
Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Genowefa Czarnecka, pani Katarzyna Jankowska, pani Halina Wojtecka, pani Ewelina Jarecka, pani Katarzyna Rylska, pani Irena Wojtczak.
Wszystkim uczniom, rodzicom, babciom, nauczycielom oraz Pani Dyrektor dziękujemy za trud i wysiłek.

Wycieczka do Warszawy szlakiem: „100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”

5 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Podczas wycieczki zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Narodowe, a następnie udali się na spacer szlakiem: „100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. W trakcie spaceru zobaczyli najważniejsze miejsca, w których rozegrały się wydarzenia doprowadzające do odzyskania niepodległości, były to m.in.: Zamek Królewski, Stare Miasto, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Hotel Victoria, Zachęta, Cytadela Warszawska, Belweder, Powązki Wojskowe. Przewodnicy przekazali uczestnikom wyjazdu ogrom wiedzy historycznej o naszym kraju. Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości