Wycieczki szkolne

Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki oraz siedziby zespołu Mazowsze w Otrębusach (18 kwietnia 2018 r.)

Program wycieczki

Wycieczka do kina w Jankach

22 grudnia grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do kina Cinema City w Jankach. Wyjazd do kina był formą uznania dla uczniów, którzy przygotowali występ naszej szkoły na Pikniku w Błędowskich Sadach. W kinie uczniowie wzięli udział w interaktywnych zajęciach wprowadzających w klimat świąt oraz obejrzeli film „Mikołaj i spółka”.

Wycieczka do Grójca

W dniu 28 listopada 2017 r. odbyła się wycieczka do Grójeckiego Ośrodka Kultury na warsztaty edukacyjne pt.”Kroniki filmowe”. Głównym celem warsztatów była edukacja w zakresie przekazu multimedialnego, technik realizacji filmowej i kreowania wizerunku. Nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w projekcji pt. „Talent Show” tworzonej na żywo, w której mogli zaprezentować swój talent. Wynikiem tego przedsięwzięcia będzie film stworzony przez twórców tego widowiska, który zostanie przesłany na adres szkoły za ok. 5 tygodni. Z niecierpliwością czekamy na jego efekty.

Wycieczka do Nowego Miasta

Pielgrzymka do klasztoru Ojca Honorata Koźmińskiego w Nowy Mieście.

Dnia 14. 11. 2017 roku uczniowie klas IV – VII odwiedzili klasztor w Nowym Mieście. Wyjazd zorganizowany został w związku z trwającym rokiem Ojca Honorata Koźmińskiego. Przewodnikiem po sanktuarium był Ojciec Ryszard, który w ciekawy i interesujący sposób przybliżył uczniom postać błogosławionego sługi Bożego. Dzieciom najbardziej podobało się w Muzeum. Obejrzały eksponaty i figurę woskową Ojca Honorata. W intencji całej społeczności szkolnej w klasztorze odbędzie się nowenna w najbliższy czwartek ( 16. 11. 2017 r.) o godz. 17:15. Zapraszamy uczniów z rodzicami.
Organizator: Bogusława Woźniak

Wyjście na cmentarz parafialny w Błędowie

W dniu 24 października 2017 tuż przed Wszystkimi Świętymi uczniowie klas II- VII wraz z wychowawcami wybrali się na cmentarz parafialny w Błędowie. Dla dzieci była to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoich przodkach i mieszkańcach, których już nie ma.

Celem spaceru było także oddanie hołdu nieznanym żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie Polski oraz zapalenie zniczy na ich grobach. Pogoda była słoneczna,więc wszyscy mogli obejrzeć groby ustrojone kwiatami, wieńcami i zniczami.

Wyjście do Biblioteki Publicznej w Błędowie

Dnia 24.10.2017 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Biblioteki Publicznej w Błędowie zorganizowana dla uczniów klas II – VII- Publicznej Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada 1918 roku w Gołoszach.
Głównymi założeniami wycieczki było: zapoznanie uczniów z praca biblioteki gminnej, ukazanie wielkości księgozbioru oraz zachęcanie do korzystania z biblioteki.
Bibliotekarka , a zarazem dyrektor biblioteki publicznej w Błędowie p. Barbara Mikołajczyk w bardzo przystępny sposób opowiadała o swojej pracy w bibliotece, a także przedstawiła uczniom sposób zamawiania i rezerwowania książek. Zaprezentowała uczniom lokal biblioteczny, omówiła zasady korzystania z katalogu alfabetycznego, pokazała karty książek i karty czytelników. Uczniowie naszej szkoły miały możliwość przeglądania księgozbioru biblioteki za pomocą komputera znajdującego się w bibliotece. W trakcie wizyty dzieci oglądały mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „ Literatura dla dzieci”. Na zakończenie spotkania pani B. Mikołajczyk zaprosiła dzieci do aktywnego korzystania z biblioteki.
Zdaniem uczniów wycieczka do Biblioteki Publicznej w Błędowie była bardzo pouczająca i cieszą się, że mogli tam pojechać i zapoznać się z jej ofertą, z której w przyszłości, przynajmniej niektórzy, skorzystają.
Uczniowie wyjechali na wycieczkę wraz ze swoimi wychowawcami: p. G. Czarnecką, p. K .Jankowską , p. K Rylską.
Organizatorami wycieczki były: M. Maniak i H.Wojtecka.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Warszawy w Warszawie

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Warszawy w Warszawie 20 października 2017 r. byliśmy na wycieczce w Warszawie. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić własne eksperymenty, doświadczyć oraz zaobserwować procesy z różnych dziedzin życia w Centrum Nauki Kopernik. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, aż dotarliśmy do Muzeum Warszawy. Młodsi uczestnicy wśród eksponatów poszukiwali tropów legend warszawskich. Starsi, niczym detektywi szukali śladów życia mieszkańców kamienic staromiejskich. Pogoda była wspaniała i humory nam dopisywały. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

3 – dniowa wycieczka do Trójmiasta-Malbork w terminie 6-8.06.2018 r.

W tym roku szkolnym planowana jest 3 – dniowa wycieczka do Trójmiasta-Malbork w terminie 6-8.06.2018 r. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i chętnym zapraszamy do zapisywania się na wycieczkę.

wycieczka Trójmiasto- Malbork