Sukcesy 2017/2018

1. „As ortografii” Gminny Konkurs Ortograficzny 11 czerwca 2018r.Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych w PSP w Lipiu. Każdy z 16 uczestników rozwiązywał test ortograficzny opracowany przez organizatorów. Komisja składająca się z nauczycieli polonistów – opiekunów uczestników konkursu wytypowała najlepszych. Tytuł „Asa ortografii” w kategorii uczniów klas VI zdobył Karol Lewandowski. Wyróżnienie (II miejsce) uzyskali: Igor Skwarek – kl. IV i Aleksandra Kacprzak – kl. V. Gratulacje składa opiekunka Genowefa Czarnecka.
  2. Nasze sukcesy Gminny Konkurs Literacki „List do Stulatki”15 maja 2018r. odbył się Gminny Konkurs Literacki zorganizowany przez PSP w Błędowie. Udział w nim wzięło troje uczniów z naszej szkoły: Maria Górska – kl. V, Nikola Stępniewska – kl. VI   oraz Michał Malarczyk – kl. VII. Zredagowali list do Ojczyzny z okazji jej setnego jubileuszu. Wyniki zostały ogłoszone 11 czerwca 2018r. Komisja przyznała II miejsce dla Marii Górskiej. Gratulacje składa polonistka Genowefa Czarnecka.
  3. Powiatowy Konkurs Recytatorski – recytacja poezji patriotycznej
    – II miejsce Patrycja Czyżewska kl. IV
  4. 25.05.2018 r. Jeden z dziesięciu VI Gminny Konkurs Historyczny „Polska – moja Ojczyzna”
    I miejsce Michał Malarczyk kl. VII,
    II miejsce Patryk Snopek kl. VII
  5. 16.05.2018 r. – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur: Wyróżnienie Patryk Ossowski kl. V
  6. 15.05.2018 r. – Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego. Odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego. Trzynaścioro uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Błędów popisywało się swoją  wiedzą i umiejętnościami na temat części mowy, podstawowych kategorii fleksyjnych, części zdania oraz rozbioru gramatycznego zdania pojedynczego i złożonego. W wyniku zaciętej rywalizacji najlepszy okazał się Patryk Snopek – uczeń klasy VII. Z kolei Michał Malarczyk -również uczeń klasy VII – zajął III miejsce.
    Zwycięzcom gratuluje polonistka Genowefa Czarnecka.
  7. XXXV Mały Konkurs Recytatorski Konkurs recytatorki odbywał się w trzech etapach. Przez kolejne szczeble świetnie przeszła uczennica klasy VII – Julia Kieszek, deklamując dwa wiersze poetów polskich.
    16.03.2018 r.  – etap gminny w PSP w Wilkowie
    23.03.2018 r. – etap powiatowy w Mogielnicy
    10.05.2018 r.  – koncert laureatów  Radomiu.
  8. 12.03.2018 r. – Eliminacje Gminnego XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” :
    I miejsce Jakub Basek kl. V, II miejsce Karol Lewandowski kl. VI
  9. 15.11.2017 r. Gminny Konkurs Plastyczny „Gdy myślę, Polska…”
    – W kategorii dzieci 5-6 lat: I miejsce Patrycja Górecka
    – W kategorii klasy I-III: II miejsce Maja Pruszyńska kl. III
    – W kategorii klas IV-VIII: II miejsce Beata Kępka kl. VII
  10. 27.10.2017 r. – Powiatowe biegi przełajowe w Nowym Mieście – I miejsce w kategorii klas zdobyła uczennica kl. VI Gabriela Biedrzycka
  11. 25.09.2017 r. – XV Biegi Przełajowe im. Tadeusza Małeckiego w Jeziorze– I miejsce w kategorii klas zdobyła uczennica kl. VI Gabriela Biedrzycka