Zabawa andrzejkowa

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, a bardziej z przymrużeniem oka.

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa.

W tym roku organizatorami zabawy dla wszystkich uczniów byli uczniowie klasy V waz z wychowawczynią Małgorzatą Maniak. Impreza odbyła się 30 listopada 2017 r. o godz. 13.30 w sali gimnastycznej.

Andrzejki rozpoczęły się wróżbami przygotowanymi przez organizatorów. Podczas zabawy nie zabrakło wróżb takich jak: „kto szybciej?”, losowania cyfr i odczytania ich znaczeń, obierania jabłek, ustawianie butów, magii daty urodzenia, magii kolorów, wróżba z kręceniem butelką oraz lania wosku.

Tuż po głównej części, która odbywała się na sali gimnastycznej wróżby mieli możliwość skorzystania z pokoju wróżb przygotowanego przez uczennice klasy V, z bufetu szkolnego przygotowanego przez Samorząd Uczniowski, w którym można było kupić pyszne słodkości atrakcji jaką było malowanie twarzy w wykonaniu uczennic z klasy VI i VII.

Na zabawie andrzejkowej oprawę muzyczną i efekty świetlne zapewnił wszystkim nasz szkolny dj Szymon z uczeń trzeciej klasy. Salę gimnastyczną ubierały pani Małgorzata Maniak i Halina Wojtecka.