Wizyta w przetwórni La-sad

7 czerwca 2017r.

W dniu 07.06.17 zostało zorganizowana piesza wycieczka do Organizacji Producentów Owoców – ,, LaSad” w Borzęcinie. Siedziba firmy mieści się w gminie Błędów zwanej największym sadem Europy. Opiekunami uczniów byli G. Czarnecka, J. Szarlip, K. Jankowska, M. Tępińska,  A. Opałka, H. Wojtecka.

Przy wejściu na terenie firmy uczestników wycieczki powitała p. A. Lachowicz ( dyrektor finansowy) i przekazała uczestników przewodnikowi. Po zapoznaniu się z  zasadami bhp i nałożeniu czepków uczniowie kl.0 –VI wraz z opiekunami zostali wprowadzeni do centrum logistyczno – magazynowego gdzie mieli okazję zobaczyć zautomatyzowane linie  do sortowania, mycia  i pakowania owoców.  Pan Marcin Wasiela zaprezentował maszyny usprawniające prace linii, opowiadając o poszczególnych jej etapach. Pani Ilona Pietrzyk poinformowała, że firma posiada technologię produktów dodatkowych. Oferuje produkty z jabłek wstępnie przetworzonych. Dzięki włoskiej maszynie firmy ABL. ,,LaSad” może zaproponować swoim odbiorcom owoce cięte na plastry lub na cząstki, obierane  lub z wydrążonym gniazdem nasiennym. Specjalnością firmy są soki owocowe  i musy ze świeżych jabłek. Na koniec wycieczki  wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznym sokiem owocowym. Zmęczeni, zadowoleni z odbytej wycieczki wróciliśmy do szkoły.

Dyrektor szkoły oraz organizator składają Organizacji Producentów Owoców ,,LaSad” serdeczne podziękowania za umożliwienie zwiedzania firmy.

Organizator H. Wojtecka