WIGILIA SZKOLNA I SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W dniu 22-XII-2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gołoszach odbyły się jasełka pt. ” Wigilijna podróż po Europie”. W tym przedstawieniu występowali uczniowie klasy IV oraz klasy V przygotowani przez katechetkę Bogusławę Szybińską. Przedstawienie składało się z trzech scen. Pierwsza scena opowiadała o radości oczekiwania, druga przedstawiała przedstawicieli państw Uniii Europejskiej, którzy opowiadali jak u nich obchodzone są Święta Bożego Narodzenia oraz zwyczajach związanych z tym świętem. Natomiast trzecia scena przedstawiała spotkanie ze świętą Rodziną. Między scenami uczniowie śpiewali następujące kolędy: ” Wśród nocnej ciszy”, ” Pójdźmy wszyscy do stajenki”, ” Gdy się Chrystus rodzi” oraz ” Cicha noc „.Po Jasełkach występowały dzieci z klasy „0”w przebraniu za aniołków i pasterzy prezentując świąteczny program.

Następnie pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom uczniów świąteczne życzenia. Potem wszyscy dzielili się Opłatkiem i zasiedli do udekorowanych stołów.
Na szkolnym korytarzu był poczęstunek. Potem przybył Mikołaj z prezentami dla wszystkich dzieci oraz wychowawców. Mikołaj prowadził miłą pogadankę z dziećmi i rozdawał im prezenty. Uroczystość przebiegła w radosnej i serdecznej atmosferze.