Święto Patrona Szkoły

15 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona połączone z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas IV-VII przedstawili program słowno-muzyczny zatytułowany „11 listopada 1918r.- Polska wolna!”. Występ został przygotowany przez Agnieszkę Sikorską oraz Janusza Szarlipa.

Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn państwowy. Następnie dyrektor szkoły, pani Małgorzata Krasuska, powitała wszystkich obecnych i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia.

Uczniowie ukazali historię naszego kraju, który mimo iż na 123 lata utracił suwerenność i zniknął z map, nadal istniał w sercach Polaków. Przedstawiono sylwetki wielkich patriotów, dla których Ojczyzna była szczególną wartością. Przedstawienie wzbogacono muzyką, która budowała nastrój i emocje. Ważnym punktem uroczystości było symboliczne dzielenie się chlebem. Był to znak naszej jedności i braterstwa, a także poszanowanie dla polskiej kultury i tradycji. Występ uczniów dostarczył wielu wzruszeń        i skłonił do refleksji.

Podczas uroczystości przedstawiono również wyniki drugiej edycji Gminnego Konkursu Plastycznego: „Gdy myślę…Polska”. Konkurs ten został zorganizowany przez Katarzynę Jankowską. Autorzy nagrodzonych prac osobiście odebrali nagrody. Z wszystkich nadesłanych na konkurs prac została zorganizowana wystawa.

Na uroczystość przybyli szanowni goście: Jacek Adamski- sekretarz Gminy Błędów, Ks. Leszek Bruliński – proboszcz parafii św. Prokopa Opata w Błędowie, Marek Kowalczyk- wiceprzewodniczący Rady Gminy Błędów, Stanisław Sitarek- radny powiatu grójeckiego, Grażyna i Włodzimierz Malczewscy- sponsorzy szkoły, chrzestni sztandaru oraz rodzice uczniów.

Po występie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców uczniów klasy V.