III Dziecięcy Festiwal Piosenki Ludowej i Biesiadnej w Gołoszach

Muzyka jest niezwykle wymowną dziedziną sztuki, która scala pokolenia. Dźwięki instrumentu czy śpiew artysty potrafią poruszyć duszę i serce człowieka. Wielkie emocje gościły w naszej Szkole podczas III Dziecięcego Festiwalu Piosenki Ludowej i Biesiadnej- 4 czerwca 2018r. Tego dnia odbyło się spotkanie małych artystów ludowych, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalne i artystyczne. Ozdobą występów była niezwykła scenografia przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod okiem p. Haliny Wojteckiej. Większą część eksponatów dostarczył Wenancjusz Gałązka.

W konkursie wyłoniono I, II i III miejsce w 2 kategoriach wiekowych. Praca jury nie była łatwa, gdyż poziom występów był bardzo wysoki i wyrównany. Zwycięzcami zostali:
w kategorii klasy 1-3

I miejsce  – Maja Pruszyńska i Natalia Pietrzak

II miejsce  – Maciej Gołuch i Szymon Legucki

III miejsce  – Wiktoria Krzemińska

w kategorii klasy 4-6

I miejsce – Maria Górska

II miejsce – Helena Górska i Weronika Dominiak

III miejsce – Julia Kowalczyk i Nikola Stępniewska oraz ex aequo Kinga Kacprzak, Aleksandra Kępka, Klaudia Kowalska i Gabriela Biedrzycka

Nagrodą Publiczności uhonorowano Oddział Przedszkolny pod opieką p. Agnieszki Przepióry.

Uczestnicy Festiwalu bardzo wysoko ocenili przebieg spotkania, gdyż oprócz możliwości zaprezentowania się na scenie mieli okazję zintegrować się podczas  obrad jury wspólnym śpiewaniem i tańcem przy piosenkach ludowych i biesiadnych. Pani Dyrektor Małgorzata Krasuska oraz koordynator Festiwalu p. Janusz Szarlip i współorganizator p. Katarzyna Jankowska dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za świetną zabawę, jury za emocjonujące obrady, rodzicom za wsparcie i przygotowanie strojów oraz uczniom i pracownikom naszej szkoły za pomoc w organizacji.

PSP im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach