Europejski Dzień Języków

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Tego dnia w naszej szkole uczniowie aktywnie i z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich przygotowanych dla nich atrakcjach. Jedną z nich było stworzenie plakatów zachęcających do nauki języków obcych. Kolorowe prace przedstawiające mieszkańców różnych części świata doskonale ilustrowały poruszany podczas dyskusji temat: Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że języki obce stanowią wielką wartość i są istotnym elementem codziennego życia. Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć różnice kulturowe.