Czytanie w szkole ‚Jurata, królowa Bałtyku’ w wersji ang-pol kl. 4 oraz ‚Syrenka’ w wersji ang-pol kl. 5

Dnia 20.06.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gołoszach po raz kolejny odbyło się głośne czytanie legend dwujęzycznie – w języku angielskim i polskim. Klasa IV przygotowała dla społeczności szkolnej legendę „Jurata, królowa Bałtyku”, a klasa V „Syrenkę”. Dzieci nie tylko nauczyły się czytać legendy, ale także pod kierunkiem p.Katarzyny Rylskiej przygotowały inscenizacje. Występ uczniów po raz kolejny wzbudził dużo emocji i zebrał ogromne brawa. Czytanie legend to kontynuacja działań mających na celu propagowanie wśród uczniów informacji o Polsce w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.