Dzień pluszowego misia 2017

27 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji ”Cała Polska Czyta Dzieciom”. Adresatami byli uczniowie z klas 0 – III, a gospodarzami uczniowie klasy drugiej.
Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą swojego przyjaciela Misia. Nasi mali goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i porannej gimnastyki z misiem. Poznały historię święta oraz rozwiązywały krótkie zagadki na temat głównego bohatera. Dzieci oglądały ilustracje bajkowych misiów, między  innymi: Kubusia Puchatka,  Misia Uszatka,  Colargola, Paddingtona,  Misia z okienka,  Misia Yogi,  Misia Balu, Troskliwe misie i Gumisie.

Wysłuchały fragment  książki  Ł. Wierzbickiego ” Dziadek i niedźwiadek „ .Historia prawdziwa. Książkę czytała pani K. Chrzanowska. Podczas konkursu przypomniały sobie smak misiowego przysmaku – miodku, a zwycięzcy otrzymali nagrodę wykonanego z papieru misia.
Następnie, wszystkie dzieci zostały zaproszone  na małe co nieco – tort, którego sponsorami byli rodzice uczniów kasy drugiej. Bardzo Dziękujemy!
Na koniec uroczystości każdy uczestnik miał możliwość wyboru ilustracji postaci misia oraz jej pokolorowania. Wykonane prace bardzo się podobały , a wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
Zabawy w tym dniu wszystkim sprawiły ogromną radość.