„Bazyliszek” w wykonaniu klasy 4 – akcja „Czytająca szkoła”

Dnia 19.02.2018r. w naszej szkole odbyło się kolejne głośne czytanie w ramach akcji ”Czytająca szkoła”. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego p. Katarzyny Rylskiej przygotowali legendę pod tytułem „Bazyliszek” w wersji polsko – angielskiej. Scenografia oraz wspaniałe rekwizyty i stroje przygotowane przez uczniów i ich rodziców przeniosły nas do legendarnych czasów, co spodobało się wszystkim oglądającym naszych młodych aktorów. Obchodzimy w tym roku jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, więc legendy i inne teksty kultury w wersji polsko – angielskiej będą wspaniałym sposobem na przypomnienie uczniom legendarnych początków i historii państwa polskiego, a także doskonalenia praktycznej umiejętności posługiwania się językiem angielskim.